Praca w praktyce weterynaryjnej jest często bardzo wymagająca fizycznie i emocjonalnie. Socjal zapewnia lekarzom weterynarii i personelowi chwilę wytchnienia, w której mogą napić się kawy czy zjeść posiłek. To miejsce, gdzie można a nawet należy na chwilę oderwać się od obowiązków i zregenerować siły.
Pomieszczenie socjalne jest istotnym miejscem w praktyce weterynaryjnej z kilku ważnych powodów:
rEDUKCJA STRESU
Praktyka weterynaryjna często wiąże się z sytuacjami stresującymi i emocjonalnie trudnymi, takimi jak eutanazja, stawianie diagnoz, rozmowy z opiekunami pacjentów, etc.. Pomieszczenie socjalne jest oazą, gdzie można niejako uciec od trudnych sytuacji, wziąć kilka głębokich oddechów, podzielić się z kimś aktualnym problemem, tym samym pomóc sobie w złagodzeniu stresu.
WSPÓŁPRACA I DOBRA KOMUNIKACJA
Pomieszczenie socjalne to również miejsce, w którym personel może spotkać się, porozmawiać o przypadkach, wymienić doświadczeniami i omówić plany leczenia. To sprzyja lepszej współpracy i komunikacji w zespole.
PRZYJAZNA ATMOSFERA
Tworzenie przyjaznej atmosfery w socjalu może wpłynąć pozytywnie na relacje w zespole. Dobrze zaaranżowane i wyposażone pomieszczenie socjalne może sprawić, że personel będzie czuł się w nim komfortowo i rzeczywiście tworzył atmosferę "team spirit".
MOTYWACJA I ZAANGAŻOWANIE
Jeśli to Twoja bajka w "socjalu" można umieścić inspirujące cytaty, zdjęcia czy tzw. inside jokes.
Będą one przypominać, że każdy z Was jest częścią większej całości i wszyscy pracujemy na wspólny sukces.
Będą one przypominać, że każdy z Was jest częścią większej całości i wszyscy pracujemy na wspólny sukces.